Kategoria – grupuje tematycznie kursy. Na okładce kategorii – każdy użytkownik zobaczy swój postęp liczony jako odsetek ukończonych w tej kategorii kursów.


Kurs – składa się z modułów edukacyjnych


Moduły edukacyjne – niepodzielne części materiałów edukacyjnych. Moduły występują w formach materiału:
– video

– audio

– workbook – zastępujący materiału drukowane
– quiz – test sprawdzający wiedzę – wyniki są widoczne wyłącznie przez studenta
– egzamin – rodzaj testu w którym weryfikujemy poziom przyswojenia wiedzy. Może zawierać ograniczenia ilości czasu zdawania, losowanie pytań, możliwość karencji czasowej do ponownego podejścia do egzaminu, wielokrotny i jednokrotny wybór, mierzenie czasu egzaminu.

– WYSIWYG – moduł oparty o edytor tekstowy do zapisywania informacji – można też nim oddzielać zakresy tematyczne modułów np lekcje.
– Live: wykład na żywo za pomocą Microsoft Teams. Określony datą i godziną rozpoczęcia wykładu oraz jego zakończenia.
– File: plik w dowolnym formacie do 20 MB możliwy do pobrania dla studenta na komputer lokalny.

– Check potwierdzenie realizacji określonych przez autora działań. Przykład: „Potwierdzam, że zapoznałem się z całą treścią instrukcji bezpieczeństwa”. Po jednokrotnym zaznaczeniu nie można „odkliknąć” potwierdzenia.
Kalendarz – widoczne aktywności studenta – obecnie ograniczone do wykładów LIVE – Użytkownik widzi w postaci kalendarza miesięcznego wszystkie wykłady w których powinien wziąć udział.

Grupa: Narzędzie do elastycznego udostępniania dostępu dla wybranych użytkowników do wybranych kategorii a co za tym idzie wszystkich kursów z danych kategorii. Poprzez grupy dajemy dostęp do widoczności określonych kursów dla nauczycieli.
