Od 12 lat produkujemy kursy edukacyjne.
W naszych studiach filmowych wykonaliśmy już ponad 1000 godzin.
Kursy używane są przez naszych klientów którymi są właściciele uznanych marek oraz uznane uczelnie wyższe. Wykonujemy kursy także na potrzeby e-LEA platformy edukacyjnej uznawanej przez naszych klientów za wyjątkowo intuicyjne rozwiązanie.
Czym jest e-LEA?
Technologia e-LEA to edukacyjny ekosystem IT – dostarczający profesjonalne, dedykowane platformy edukacyjne oraz realizuje produkcję kursów.
Oto jak wygląda proces tworzenia kursu
Jak wygląd proces Tworzenia kursu on-line. Robimy to na codzień i chętnie podzielimy naszą wiedzą.
Rozpoczynamy od – Określenie tematyki i celu kursu oraz dlaczego jest on ważny. Pierwszym krokiem w produkcji kursu online jest ustalenie, jaki temat ma być poruszany i jaki jest cel kursu a kwestia ważności kursu powinna być brana poid uwagę ważności dla odbiorcy ale przede wszystkim dla autora. To autor powinien powiedzieć dlaczego dla niego jest ważne aby przekazać wiedzę w danej tematyce.. Może to być np. chęć przekazania wiedzy na temat danego zagadnienia, nauczenie umiejętności czy też rozwinięcie kompetencji zawodowych lub nabycie umiejętności ratujących życie czy poprawiających komfort życia.
Przygotowanie treści kursu: Następnym krokiem jest przygotowanie treści kursu. Może to oznaczać przeprowadzenie badań, zgromadzenie materiałów źródłowych lub stworzenie samodzielnie nowych treści. Ważne, aby treści były przystępne dla odbiorców i zawierały odpowiednią ilość przykładów i ćwiczeń a jeśli korzystamy z materiałów źródłowych – cytujemy autora to stosujemy przypisy ( na zasadzie prawa cytatu) . Jeśli stosujemy autorski wykład który opiera się o ogólny stan wiedzy to źródła na których opieramy nasze twierdzenia podajemy w bibliografii.
Selekcja narzędzi i platform do tworzenia kursu: Kolejnym krokiem jest wybór narzędzi do tworzenia kursu. Może to być np. specjalne oprogramowanie do tworzenia prezentacji, aplikacja do nagrywania wideo czy też platforma e-learningowa.
Tworzenie i nagrywanie materiałów wideo: Kiedy treści kursu są już przygotowane, można przystąpić do tworzenia i nagrywania materiałów wideo. Może to być np. prezentacja z narracją, wykład z udziałem prelegenta lub film instruktażowy. Ważne, aby materiały były czytelne i przystępne dla odbiorców.
Dodawanie quizów i ćwiczeń: Aby zapewnić interaktywność i sprawdzić, czy odbiorcy zrozumieli przekazywaną wiedzę, warto dodać do kursu quizy i ćwiczenia. Może to być np. test sprawdzający wiedzę, zadania do wykonania lub symulacje.
Tworzenie innych materiałów edukacyjnych: W zależności od tematyki kursu i preferencji odbiorców, warto rozważyć stworzenie innych materiałów edukacyjnych
Podsumowujemy Scenariusz kursu online. Scenariusz to dokument, w którym zawarte są wszystkie niezbędne informacje dotyczące kursu, takie jak tematyka, cel, grupa docelowa, struktura i planowany czas trwania. Rodzaje materiałów jakie będą użyte przy produkcji kursu (mamy do wyboru, video, audio, tekst, grafiki, animacje, prezentacje, czy formy interaktywne quiz, test czy zadanie, ćwiczenie.
Realizacja. Zapewniamy zasoby do realizacji kursu. Kiedy jesteśmy gotowi to przystępujemy do zdjęć filmowych w studio filmowym. przygotowaliśmy poradnik dla autorów kursów – jak przygotować się do nagrywania kursu przejdź do poradnika i kliknij TUTAJ.
Autorzy pojawiają się na planie filmowym przygotowani do nagrań. Nasza ekipa posiada już scenariusz kursu oraz plan na nagranie. Idzie o odpowiednie dopasowanie planu filmowego oraz rodzaju ujęć koloru tła. Wówczas okazuje się, jak ważnym jest okres planowania.
Po realizacji każdego dnia zdjęciowego materiał jest montowany przez naszą ekipę postproducentów. Po 7-21 dni wysyłamy materiał do weryfikacji i przekazania dodatkowych materiałów typu plansze itp. czy teksty które mają się pojawić w finalnym materiale.
Kiedy otrzymujemy materiał dodatkowy przystępujemy do drugiego montażu – uzupełniającego stosując się do uwag autorów.
Po zakończeniu prac z naszej strony przekazujemy materiał do ostatecznego potwierdzenia. Okazuje się, że czasem jest pod górkę, ale zawsze doprowadzamy temat do zakończenia realizacji ku pełnemu zadowoleniu obu stron.
Kiedy materiał jest gotów możemy przystąpić do realizacji napisów, tłumaczeń Polskiego Języka Migowego oraz audiodeskrypcji.
Po wprowadzeniu opisanych napisów, tłumaczeń PJM oraz audiodeskrypcji – materiał jest gotów.