Trendy związane z treścią i formą edukacji na rok 2021

Wraz z wirusem COVID-19 przedsiębiorstwa zmieniły podejście do treści edukacyjnych i zapotrzebowania na szkolenia po to, aby sprostać wyzwaniom wynikającym z zakłóceń i dynamiki biznesu.

Przyjrzyjmy się trendom w zakresie treści nauczania, które będą dominować w 2021 roku i w kolejnych latach.

  1. Wirtualna sala szkoleniowa

Wiele instytucji edukacyjnych było sceptycznie nastawionych do powodzenia wirtualnej nauki, jednak pandemia zmusiła organizacje do przyjęcia tej formy edukacji.

Jakie pojawiły się obiekcje? Szkolenie za pomocą wirtualnego medium wymaga innego podejścia i innych umiejętności. Sesje nie mogą być zbyt długie. Technologia musi działać niezawodnie w odległych miejscach. Wiele osób niechętnie korzysta z kamer internetowych, ponieważ uczą się w domu, co stanowi kolejne wyzwanie, któremu należy sprostać.

Edukacja wirtualna jest jednak bardziej elastyczna w porównaniu z tradycyjnymi sesjami z interakcjami na żywo. Dzięki wirtualnemu szkoleniu można administrować testami w czasie rzeczywistym, natychmiast zbierać informacje zwrotne i prowadzić sesje dla zespołów z różnych regionów geograficznych.

Wirtualna edukacja pozostanie na stałe i będzie jednym z najważniejszych trendów w roku 2021 i później.

2. Microlearning

W ciągu ostatnich kilku lat Microlearning był ważnym trendem. Będzie on nadal częścią strategii uczenia się w każdej organizacji, dużej czy małej.

Mikrolearning może być stosowany jako jeden z podstawowych sposobów prowadzenia szkoleń lub do zastosowania kilka dni po formalnym szkoleniu jako wzmocnienie kluczowego uczenia się, aby pomóc uczącym się dobrze zapamiętać pojęcia dotyczące określonego materiału edukacyjnego.

3. Gamifikacja i nauka w oparciu o gry komputerowe

Gamifikacja jest ważną strategią, która nadal będzie przyciągać uwagę sektora L&D i ekspertów w celu zapewnienia odpowiedniej nauki.

Gamifikacja będzie pomagać organizacjom w tworzeniu angażujących, zabawnych, wciągających i niezapomnianych doświadczeń edukacyjnych.

4. Rzeczywistość wirtualna

Wirtualna rzeczywistość jest popularnym sposobem realizacji różnorodnych szkoleń. Niezależnie od tego, czy chodzi o ocenę roszczenia ubezpieczeniowego, pracę w niebezpiecznym środowisku, czy naukę umiejętności wysokiego ryzyka, takich jak np latanie samolotem.

Dzięki wysoce zaawansowanym narzędziom, opracowywanie materiału jest to łatwiejsze i tańsze.

5. Kursy katalogowe

Może zastanawiasz się, dlaczego kursy katalogowe? Jaki może to być trend? W tym roku w branży kursów katalogowych nastąpiła masowa reorganizacja. W związku z tym, że coraz więcej organizacji przechodzi na technologię cyfrową, popyt na kursy katalogowe wzrósł. 

Podstawową zaletą kursów katalogowych jest to, że są one na różne tematy i są gotowe do użycia lub wdrożenia bez większego wysiłku.

Oferta ta będzie nadal rosła i daje uczącym się możliwość szybszej nauki i zdobywania nowych umiejętności, ponieważ są one łatwo dostępne.

6. Ciągłe podróże edukacyjne

Ciągłe uczenie się jest stosunkowo nową koncepcją, w której istnieje milczące zrozumienie, że ludzie muszą uczyć się w sposób ciągły, aby zachować wiedzę przekazywaną podczas formalnych sesji szkoleniowych.

Należy zauważyć, że ludzie mają tendencję do zapominania lub utraty informacji, których się nauczyli po kilku dniach. Czasami może to być kilka dni lub kilka tygodni. Jest to tzw. krzywa zapominania. Krzywa ta pokazuje, jak szybko zapominamy informacje w czasie, gdy nie ma próby ich zachowania.

Obserwujemy wzrost jej przyjmowania, a w nadchodzących latach będzie ona nadal rosła.

7. Nauka w oparciu o wideo

Strategia uczenia się w oparciu o wideo nadal jest jedną z preferowanych metod przekazywania kluczowych wiadomości pracownikom. Sprawdza się w różnych sytuacjach, takich jak podnoszenie świadomości na temat praktyk stosowanych w organizacji, czy uświadamianie uczniom kluczowych aspektów ich pracy.

Forma nauki wykorzystującej wideo może być zarówno samoorganizująca się, jak i interaktywna. Coraz częściej obserwujemy rozwój interaktywnej nauki opartej na wideo.

Przyjęcie nauki opartej na wideo będzie nadal rosnąć, biorąc pod uwagę jej stałą popularność wśród uczących się.

8. Społeczne uczenie i oparte na współpracy

Uczenie się społeczne coraz częściej zyskuje uwagę organizacji jako ważna forma uczenia się. Społeczne uczenie się, jak również uczenie się poprzez współpracę, zyskuje coraz więcej osób w organizacjach, które chcą wykorzystać takie formy uczenia się.

Uczenie się przez współpracę, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy współpracy pomiędzy jednostkami w miejscu pracy za pomocą różnych form, takich jak fora, nieformalne sesje czatów i grupy edukacyjne., Szkolenia społeczne są skuteczne i wydajne dzięki platformom i narzędziom, które obecnie umożliwiają tę formę uczenia się. Uczenie się jest otwarte lub przejrzyste i zachęca uczących się do przezwyciężenia obaw związanych z poszukiwaniem nowej wiedzy.

9. Inteligentniejsze utrwalanie treści

Wiele organizacji zdaje sobie sprawę z tego, że Internet i ich bazy wiedzy posiadają ogromne repozytorium treści i informacji. Wiedzą one również, że użytkownicy woleliby treści, które są najbardziej istotne dla tematu, którego chcą się nauczyć. W tym celu organizacje przyjmują kontrolę treści. Weryfikacja treści musi być jednak prowadzone w sposób skuteczny, a raczej inteligentny. Kuratela treści pomaga znaleźć odpowiednie treści do nauki dla osób uczących się.

Weryfikowanie treści stanie się bardziej wyrafinowane i stanie się jednym z najlepszych sposobów na stworzenie wysokiego zaangażowania uczniów.

Wszystkie wymienione formy edukacji są traktowane jako tendencje, które będą preferowane jako sposoby uczenia się w nadchodzącym roku.

Uczący się będą w stanie lepiej wykorzystać swoją naukę, a jej nowa forma wpłynie na jej skuteczność, a przede wszystkim stanie się przyjemna dzięki nowoczesnym narzędziom do tego przeznaczonym jakimi są przyjazne i intuicyjne platformy edukacyjne.

Chcielibyśmy usłyszeć Państwa opinie na jak odnosicie się do tych form edukacji i przewidywanych trendów na rok 2021. Pomoże nam jako twórcom narzędzi do edukacji poznać lepiej Państwa oczekiwania.

Jeśli masz jakieś konkretne pytania, zostaw komentarz poniżej.

Źródło : https://elearningindustry.com/elearning-technology-and-content-trends-2021


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
wpChatIcon