Pozwól każdemu uczyć się we własnym tempie

W artykule opublikowanym przez uznany magazyn biznesowy “Entrepreneur” pokazane jest jak ważnym elementem w trakcie edukacji zespołów jest dobranie odpowiedniego tempa nauki. 

Autor podaje, że “jednym z sposobów zapewnienia przyjaznej edukacji w zespole jest inkorporacja kursów online.  Według badania przeprowadzonego przez  Association for Talent Development tylko 16% z 340 ankietowanych firm korzysta z metod szkoleniowych online, które pozwalają ustalać pracownikom swoje własne tempo. Ponieważ pracownicy nie są w stanie uczyć się z  materiałów szkoleniowych w własnym tempie, są zmuszeni pośpiesznie przechodzić przez skomplikowane dla nich zagadnienia. Uniemożliwia to im na przetworzenie informacji, których się uczyli co poważnie wpływa na proces uczenia się.  W badaniu wykonanym przez Harvard Bussiness School odkryto, że uczestnicy, którzy mieli możliwość nauki w własnym tempie, którzy mogli utrwalić przyswojoną wiedzę wypadli lepiej w porównaniu do pracowników, których tempo nauki było narzucone odgórnie. Wniosek jest jeden→ Szkolenie pracowników poprzez e-learning zapewnia im swobodę nauki oraz daje im stały dostęp do zadań i materiałów szkoleniowych umożliwiając szybkie i efektywne przyswajanie wiedzy”. 

Czy warto? Nie mamy wątpliwości, że TAK, a przynajmniej trzeba spróbować. Można to zrobić razem z profesjonalną platformą e-lea. 

Źródło: https://www.entrepreneur.com/article/253023


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon