Zapomnij o szkoleniach tradycyjnych. Istnieje lepszy sposób nauki!

Zapomnij o szkoleniach tradycyjnych. Istnieje lepszy sposób nauki!

W artykule opublikowanym przez uznany magazyn ekonomiczny wired.com podkreślana jest konieczność edukacji zespołów pracowniczych. 
 
Autor kwestionuje skuteczność szkoleń tradycyjnych. Jako przykład podaje wydatek 350 miliardów dolarów jakie w 2015 roku zainwestowały korporacje amerykańskie w systemy całodniowych szkoleń pracowniczych. Jak podaje oczekiwano cudu, który się nie zdarzył. Pokazuje On, że większą skuteczność odnoszą szkolenia oparte o rozwiązania cyfrowe – dające możliwość pracownikowi decydowania jaką wiedzę i umiejętności chciałby zdobyć.
 
Poza umiejętnościami i wiedzą specjalistyczną jako najważniejsza podawana jest konieczność rozwoju kompetencji miękkich – takich jak: Krytyczne myślenie, umiejętności adaptacyjne, umiejętności rozwiązywanie problemów czy przywództwo. 
 
Inteligentne organizacje, które zrozumieją potrzebę edukacji zespołów, będą się rozwijać w nadchodzących latach. W czasach ciągłych zmian nauka umiejętności uczenia się może być najważniejszą umiejętnością ze wszystkich.
 
 ______________________________________________________________________________
Żródło: https://www.wired.com/brandlab/2018/07/forget-traditional-training-theres-better-way-learn/

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
wpChatIcon