Jakie są korzyści edukacji online?

Jakie są korzyści edukacji online?

1. E-learning oszczędza czas i pieniądze.
Dzięki nauczaniu online Twoi studenci i pracownicy mogą uzyskać dostęp do treści w dowolnym miejscu i czasie. Nie muszą tracić czasu przeznaczonego np. na pracę. Dzięki E-learningowi oszczędzasz znaczne kwoty na kosztach podróży i zakwaterowania zarówno osób uczących się, jak i instruktorów. A brak konieczności drukowania materiałów jest aspektem korzystnym ekologicznie.
 
2. E-learning prowadzi do lepszej retencji.
Współcześni adepci wiedzy preferują interaktywne treści o niewielkich rozmiarach. Woleliby raczej obejrzeć wideo lub posłuchać podcastu niż czytać kolejne strony w podręczniku. Narzędzia e-learningowe umożliwiają wykładowcom i szkoleniowcom tworzenie interaktywnych treści. Im bardziej angażująca treść, tym lepiej uczący się zapamiętują informacje. 
3. E-learning jest spójny.
 
W kursach czy wykładach bezpośrednich każdy instruktor ma swoją własną metodę nauczania. Każdy z nich różni się podejściem i stylem. Możesz wyeliminować te problemy dzięki e-learningowi. Nauka online zapewnia za każdym razem spójne i ustandaryzowane szkolenie. Każdy uczeń przechodzi to samo doświadczenie, niezależnie od tego, kiedy i gdzie bierze w nim udział.
 
4. E-learning jest skalowalny.
Nauka online jest skalowalna. Możesz udostępnić kurs dowolnej liczbie studentów czy pracowników i jest to jednorazowa inwestycja. 
5. E-learning oferuje personalizację.
 
Każdy uczeń ma unikalne preferencje i cele uczenia się. E-learning umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Pozwala uczniom wybrać ścieżkę uczenia się i nawigować ją we własnym tempie. To oni decydują, czego się nauczyć i kiedy.
 
Przy tych wszystkich zaletach nie jest zaskoczeniem, że e-learning staje się coraz bardziej popularnym sposobem edukacji pracowników oraz studentów.
 
__________________________________________________________________
Źródło: https://trainingindustry.com/articles/e-learning/5-advantages-of-e-learning/

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon