5 trendów w edukacji online na rok 2021

Edukacja online jest coraz częściej wybierana, z roku na rok widzimy, jak rośnie zapotrzebowanie właśnie na naukę zdalną. W tym roku zauważymy, że e-learning będzie się kierował w kierunku tych trendów…

  1. Edukacja praktyczna

Edukacja online będzie coraz częściej opierana nie tylko o teorię, ale też praktykę. Chodzi tutaj o naukę przez robienie czegoś samemu. Wiadomo, ma to swoje ograniczenia, gdyż nie wszystko można zrobić zdalnie, bez potrzebnych narzędzi. Jednak praktyka, która może przejść do internetu, najprawdopodniej przejdzie, a my będziemy mogli z tego korzystać.

  1. Szybka edukacja

Użytkownicy platform edukacyjnych coraz bardziej przywiązują uwagę do długości trwania kursów czy modułów edukacyjnych. Z chęcią podejmą się trzech krótkich modułów edukacyjnych, niż jednego długiego. Badania pokazują, że jest to nawet 94% uczących się online. W dodatku aż 65% uczniów twierdzi, że moduły są najczęściej przeładowane ilością informacji, co znacznie obniża efektywność nauczania. Gdy zwiększymy częstotliwość nauczania, pozytywne wyniki zobaczymy bardzo szybko.

  1. Nacisk na doskonalenie umiejętności

Coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na edukację konkretnych umiejętności, nie tylko twardych ale też miękkich. Na przykład, zapotrzebowanie na kursy niektórych umiejętności miękkich wzrosło aż o 4000%!

  1. Nauka „w pigułce”

Dużo łatwiejsza jest nauka, gdy sobie ją porcjujemy na mniejsze części. Stąd właśnie nazwa „w pigułce”, gdyż małe porcję są chętniej i łatwiej przyswajane, a w dodatku częściej gdyż łatwiej jest dopasować edukację do życia codziennego.

  1. Elastyczne formy nauki

Teraz edukacja coraz bardziej dopasowuje się do uczących. Każdy ma swój własny sposób nauki i ważne jest, aby oferować różne, dopasowane, zachęcające formy nauki. 

Dlaczego ważne jest, żeby wiedzieć o aktualnych trendach w edukacji? Aby tworzyć i przystosowywać materiały do odbiorców, ciągle zwiększając efektywność nauki i podnosząc wyniki. Miejmy nadzieję, że ten rok będzie rokiem dobrych inwestycji w siebie i w edukację!

Źródło: https://www.forbes.com/sites/forbesbusinesscouncil/2021/02/02/five-major-trends-in-online-education-to-watch-out-for-in-2021/?sh=2cfa90fb21eb


Opublikowano

w

, , , , , ,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wpChatIcon
wpChatIcon